08Czwartek, 8 czerwca 2023Ada, Maksymilian, Seweryn
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
piątek, 3 grudnia 2021

Bądźmy razem!

Bądźmy razem!

To właśnie hasło tegorocznej kampanii świątecznej województwa małopolskiego. Wspólnie stwórzmy małopolski łańcuch dobra…

Trudno sobie wyobrazić, że nie wszystkim Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z radością, rodziną, szczęściem… Dla wielu osób jednak będą to kolejne dni spędzone w samotności przy skromnym, świątecznym posiłku. Nie musi tak być! Pokażmy samotnym i potrzebującym, że są osoby, które o nich myślą.

Kampania pt. „Bądźmy Razem” jest na to odpowiedzią – taka właśnie idea przyświeca tegorocznej, świątecznej akcji województwa małopolskiego prowadzonej wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem oddział w Małopolsce.

Jak co roku przygotowujemy zbiórkę artykułów żywnościowych do paczek świątecznych. Aktywnie włączyły się już szkoły i przedszkola w całej Małopolsce.  Do 12 grudnia w wybranych marketach na terenie Małopolski wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą prowadzić zbiórki dla potrzebujących pod hasłem Bądźmy Razem!. Zbieramy artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, kosmetyki, chemię gospodarczą, ale też wyjątkowe świąteczne smakołyki: słodycze, bakalie, kakao, orzechy…

Symbolem tegorocznej kampanii jest łańcuch na choinkę, którego ogniwem może stać się każdy z nas – nie od dziś wiadomo, że wspólne działania przynoszę wiele dobrego, połączmy zatem działania i sprawmy, by te święta były wyjątkowe.