17Poniedziałek, 17 czerwca 2024Albert, Laura, Adolf
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
niedziela, 9 czerwca 2024

Wizyta francuskich uczniów w naszej szkole.

Wizyta francuskich uczniów w naszej szkole.
W dniach 8-12.04.2024 gościliśmy w szkole grupę uczniów oraz nauczycieli z francuskiego liceum w Beynac.
Wizyta obejmowała warsztaty kulturowo - językowe, w czasie których nasza młodzież oraz młodzież francuska miały okazję wymienić się informacjami na temat systemów edukacji w Polsce i Francji, wybranych zagadnień historycznych, tradycji lokalnych, a także wielu innych aspektów szeroko rozumianej kultury.
Uczniowie francuscy brali udział w lekcji języka angielskiego oraz w zajęciach sportowych w ramach lekcji wychowania fizycznego.
Nasi uczniowie przeprowadzili zajęcia z podstaw języka polskiego i przygotowali słodki poczęstunek dla swoich francuskich przyjaciół. Program obejmował również zwiedzanie Krakowa ze szczególnym uwzględnieniem Podgórza i żydowskiej dzielnicy Kazimierz.
Uczniowie naszego liceum planują odwiedzić szkołę w Beynac w przyszłym roku szkolnym.