25Wtorek, 25 stycznia 2022Tatiana, Paweł, Miłosz
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo

Geograficzna przedmioty rozszerzone to język angielski, geografia, oraz w połowie klasy informatyka, w połowie język hiszpański

W klasie GEOGRAFICZNEJ uczniowie będą się uczyli w zakresie rozszerzonym geografii i języka angielskiego, dodatkowo połowa klasy będzie miała rozszerzoną informatykę, a druga połowa język hiszpański. Zakres materiału zostanie poszerzony o takie elementy jak informatyka użytkowa, elementy programowania i grafiki komputerowej, a także elementy turyzmu.

Uczniowie klasy geograficznej będą poszerzać swoją wiedzę z geografii. Nauczą się organizacji m.in. wycieczek, rajdów czy kolonii. Będą uczestniczyć w różnych formach turystyki. Podczas lekcji poznają zagadnienia dotyczące technologii geoinformacyjnych, dzięki którym możliwa jest charakterystyka obiektów, zjawisk i procesów, a także prognozowanie zjawisk o charakterze przestrzennym, mi.in zapoznają się z aplikacjami cyfrowymi np. Systemami Informacji Geograficznej. Podczas zajęć z informatyki poszerzą swoją wiedzę o elementy programowania, poznają rozmaite programy graficzne. Będą też mogli spróbować swoich sił w e-sporcie, biorąc udział w międzyszkolnych turniejach LOL-a. Sala informatyczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, najnowsze karty graficzne (RTX), drukarka 3D, dzięki temu uczeń ma możliwość zgłębienia grafiki 3D i projektowania. Uczniowie, którzy zamiast rozszerzonej informatyki wybiorą rozszerzenie z języka hiszpańskiego poznają ten język oraz kulturę krajów hiszpańskojęzycznych.

 

Program tej klasy pozwala uczniom przygotować się do podjęcia studiów na takich kierunkach jak: reklama, informatyka społeczna, informatyka, geografia, krajoznawstwo, geologia, geodezja, gospodarka przestrzenna itp.

Film o klasie geograficznej

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO XXVIII LO

Szkoła jest objęta systemem rekrutacji elektronicznej www.krakow.e-omikron.pl
Dokumenty wyślij na adres: rekrutacja@28lo.pl

Możesz wybrać dowolną liczbę szkół i klas. O tym, czy się dostaniesz do wybranej klasy, decyduje liczba punktów rekrutacyjnych.