29Czwartek, 29 lutego 2024Lutosław, Roman, Teofil
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo

KLASA GEOINFORMATYCZNA

Przedmioty rozszerzone: geografia, informatyka, język angielski.

W tej klasie uczniowie dodatkowo w ramach lekcji poznają elementy informatyki użytkowej, programowania i grafiki komputerowej.

 

Geoinformatyka jest nową dziedziną wiedzy, która łączy geografię i informatykę, umozliwia przygotowanie się do wykorzystania technologii cyfrowych przy rozwiązywaniu problemów w gospodarce przestrzennej i ochronie środowiska.

Model kształcenia w klasie geoinformatycznej zakłada poznanie zagadnień dotyczących technologii geoinformacyjnych, dzięki którym możliwa jest charakterystyka obiektów, zjawisk i procesów, a także prognozowanie zjawisk o charakterze przestrzennym, m.in. zapoznanie się z aplikacjami cyfrowymi, takimi jak System Informacji Geograficznej. Podczas zajęć informatyki uczniowie poszerzą swoją wiedzę o elementy programowania, grafiki komputerowej, będą mogli spróbować swoich sił w e-sporcie. Pracownia informatyczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, m.in. najnowsze karty graficzne (RTX), drukarkę 3D i długopisy 3D.

 

Program tej klasy pozwala uczniom przygotować się do podjęcia studiów na kierunkach: informatyka społeczna, informatyka, geografia, geologia, geodezja, gospodarka przestrzenna itp.

Film o klasie geograficznej

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO XXVIII LO

Szkoła jest objęta systemem rekrutacji elektronicznej www.krakow.e-omikron.pl

Możesz wybrać dowolną liczbę szkół i klas. O tym, czy się dostaniesz do wybranej klasy, decyduje liczba punktów rekrutacyjnych.