07Środa, 7 grudnia 2022Agata, Ambroży, Marcin
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo

Przedmioty rozszerzone: geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski.

W tej klasie uczniowie dodatkowo w ramach lekcji poznają elementy politologii, bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej, a także dziedzictwa kulturowego ludzkości.

 

Geopolityka jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną naukową z pogranicza geografii i stosunków międzynarodowych, pozwala lepiej zrozumieć układ ośrodków siły i ich wzajemnych relacji na poziomie globalnym.

Model kształcenia w klasie geopolitycznej zakłada poszerzenie wiedzy z geografii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego. Podczas zajęć uczniowie zdobędą informacje z zakresu geografii politycznej, geografii regionów, międzynarodowych stosunków społecznych i kulturowych. Oferowany kierunek adresowany jest do uczniów, którzy są ciekawi świata i wykazują zainteresowanie problemami współczesnych społeczeństw.

Program tej klasy pozwala uczniom przygotować się do podjęcia studiów na kierunkach:stosunki międzynarodowe, politologia, socjologia, geografia.WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO XXVIII LO

Szkoła jest objęta systemem rekrutacji elektronicznej www.krakow.e-omikron.pl

Możesz wybrać dowolną liczbę szkół i klas. O tym, czy się dostaniesz do wybranej klasy, decyduje liczba punktów rekrutacyjnych.