14Niedziela, 14 lipca 2024Stella, Bonawentura, Marcelin
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
środa, 27 września 2023

Nowe inicjatywy pomocy psychologiczno - pedagogicznej

Nowe inicjatywy pomocy psychologiczno - pedagogicznej

W nowym roku szkolnym, oprócz standardowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzonej w XXVIII LO, oferujemy uczniom nowe formy wsparcia. 

Pierwsza z nich to Psychologiczno-Pedagogiczne Koło Dyskusyjne. Razem z chętnymi uczniami chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów na wszystkie tematy, które są dla nich ważne. Spotkania będą odbywać się we wtorki co dwa tygodnie po zajęciach lekcyjnych. 

Kolejna propozycja to Wirtualny Kuferek Zaufania – anonimowy formularz Microsoft Forms, który będzie aktywny raz na 2 miesiące przez 3 dni. Uczniowie, korzystając z formularza, będą mogli zadawać anonimowe pytania, zwrócić uwagę na ważne rzeczy dotyczące funkcjonowania klasy czy szkoły bądź zgłosić swoje potrzeby lub problemy. Link do Wirtualnego Kuferka Zaufania oraz terminy aktywności będą udostępniane przez wiadomość na dzienniku elektronicznym. 

Nową inicjatywą będzie również Szkolny Telefon Zaufania – anonimowy telefon obsługiwany przez pedagoga i psychologa szkolnego w drugi i czwarty wtorek miesiąca w godzinach 15.00-16.30. Każdy ze społeczności XXVIII LO będzie mógł z niego skorzystać, zadać anonimowe pytanie, zgłosić swoje problemy, porozmawiać na ważne tematy czy poprosić o radę lub wsparcie. Szkolny Telefon Zaufania zacznie działać od 10 października. 

Opiekę nad nowymi formami pomocy będą sprawować szkolni specjaliści: pedagog szkolny/pedagog specjalny – mgr Joanna Cimek oraz psycholog szkolny – mgr Aleksandra Żóraw. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu przez Librus.