31Wtorek, 31 stycznia 2023Marcelina, Ludwik, Jan
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
środa, 5 października 2022

Święto ulicy Marii Konopnickiej

Święto ulicy Marii Konopnickiej
W ostatni dzień września uczniowie klas 3a i 2a mieli okazję sprawdzić się jako animatorzy gry miejskiej "Święto ulicy Marii Konopnickiej". Projekt ten odbył się dzięki Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, która włączyła go w Podgórskie Inicjatywy Sąsiedzkie. "Święto ul. Konopnickiej" odbyło się w Parku Zdrojowym Mateczny (dziękujemy Manufaktura Pieroga Mateczny i Krakowska Pijalnia Zdrojowa za udostępnienie nam terenu i infrastruktury oraz za wszelką pomoc).
Mimo niesprzyjającej pogody przybyło wielu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 25 i ze Szkoły Podstawowej nr 26, którzy pod okiem naszych uczniów rozwiązywali zadania ukryte pod kodami QR i pogłębiali swoją wiedzę na temat Podgórza i okolic. Stacje tematyczne poświęcone były mostowi Dębnickiemu, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, rzece Wildze, parkowi zdrojowemu i osobie Marii Konopnickiej, która nie tylko jest patronką ulicy, do której przylega nasza szkoła, ale też roku 2022. Do atrakcji należało budowanie mostu da Vinci, sprawdzanie czystości wody w Wildze czy tworzenie własnych dialogów do japońskiej mangi. Można też było degustować siarczkową wodę z tutejszego uzdrowiska i zrobić sobie zdjęcie z Marysią czyli Marią Konopnicką.
Piszą o naszym wydarzeniu: