18Czwartek, 18 kwietnia 2024Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Deklaracja Dostępności
Youtube logoYoutube logo
niedziela, 27 lutego 2022

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Przypominamy, że od poniedziałku Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę darów na rzecz Ukrainy. Przekażemy je na krakowską zbiórkę organizowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Liczymy na Wasze wielkie serca. Dary można zostawiać koło portierni.
Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pięlęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.
W dodatku w poniedziałek chcemy zorganizować akcję solidarnościową. Wierzymy, że symboliczne gesty poparcia mają znaczenie. Zachęcamy, żebyście w poniedziałek ubrali się na niebiesko lub żółto. Pokażmy naszym kolegom z Ukrainy, szczególnie tym, z którymi siedzimy w jednej ławce, że wspieramy ich w niewyobrażalnej tragedii, która dotknęła ich ojczyznę.
Samorząd Uczniowski